Väravad

Väravad on piirdeaia oluliseks osaks, mis on vajalikud sissepääsu või väljapääsu piiramiseks ja kontrollimiseks erinevates keskkondades. Väravaid kasutatakse mitmesugustes kohtades, alates kodudest ja ärihoonetest kuni tööstuslike ja avalike rajatisteni. Need on eelkõige funktsionaalsed, kuid vähem oluliseks ei saa pidada ka väravate väljanägemist ja kokkusobivust ümbritseva keskkonnaga. Väravatel võib olla mitmeid erinevaid eesmärke, näiteks turvalisus, privaatsus, liikluse juhtimine ja visuaalne atraktiivsus.

Väravad võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest, sealhulgas metallist, alumiiniumist, puidust, PVC-st ja klaasist. Sungate e-pood on spetsialiseerunud eelkõige metallväravate müümisele. Muuhulgas on eritellimusel võimalik soetada ka alumiiniumist väravaid. Väravad võivad olla erinevates stiilides ja disainides, et sobituda hoone või piirde üldise väljanägemisega.

Väravaid saab juhtida nii manuaalselt, kui ka automatiseeritult, võimaldades avanemist ja sulgumist kaugjuhtimise, puldi või automaatsete ajastusseadistuste abil.

Väravate valikust leiad:

  1. Jalgväravad – Jalgväravad on eelkõige jalakäijate läbipääsuks mõeldud. Oluline on valida jalgvärav, mis vastab nii praktilistele kui ka esteetilistele nõudmistele ning tagab ohutuse, turvalisuse ja mugavuse igapäevases kasutuses.
  2. Tiibväravad (autoväravad) – Tiibväraval on kaks väravatiiba, mida saab avada nii sisse, kui ka väljapoole. Tiibväravad on liugväravatest tunduvalt odavamad, kuid võtavad avanemisel rohkem ruumi ning oluline on talvine territooriumi lumest puhtana hoidmine – värav ja väravaautomaatika ei ole mõeldud lumelükkamise koormust taluma.
  3. Liugväravad (autoväravad) – Liugvärav ehk lükandvärav avaneb ja sulgub paralleelselt piirdeaiaga ning võtab seega võrreldes tiibväravaga vähem ruumi. Üldjuhul on liugväravad automatiseeritud.
  4. Voldikväravad – Voldikvärava väravatiivad avanevad kokku ja ei vaja suurt avamisruumi ning on seega ruumisäästlikud ja head lahendused väikestele kruntidele, kus tiib- või liugväravaid on raske kasutada. Kiirvoldikväravad sobivad kasutamiseks kohtadesse, kus värava avanemiskiirus on olulise tähtsusega (kiirabi, politsei, sadamad).
  5. Turnikeed – Turnikeesid kasutatakse inimeste ja kergliikurite ligipääsu juhtimisel, turvalisuse tagamisel ja liikumise reguleerimisel erinevates kohtades, nagu näiteks avalikes hoonetes, transpordikeskustes, spordirajatistes, kontorites. Turnikeed võivad olla varustatud ka ligipääsu kontrollisüsteemidega, näiteks kaardi- või sõrmejäljelugejaga, mis võimaldavad territooriumile lubatud isikute autentimist.

Väravad mängivad olulist rolli ligipääsu kontrollimisel, turvalisuse tagamisel ning liikluse ja liikumise haldamisel erinevates keskkondades. Seega on oluline leida õige ja sobiv värav just sinu vajadustest lähtuvalt.


Jalgväravad

Jalgväravad

25 toodet

Tiibväravad

Tiibväravad

65 toodet

Liugväravad

Liugväravad

2 toodet

Turnikeed

Turnikeed

3 toodet