Keevisvõrgu paigaldamiseks läheb vaja: võrku, poste, kaldtugesi ja kinnitusklambreid. Arvestama peab ka postide betoneerimise jaoks vajaliku materjali kuluga.
Materjali kulu arvutamisel peab meeles pidama, et keevisvõrku müüakse tavaliselt 25 meetristes rullides. Aiaposte arvestatakse vahega 2,5-3,0 meetrit. Kaldtugesid läheb vaja igasse nurka 2tk, otsapostile 1tk ja 2tk iga sirgelt jooksva 50 meetri peale. Kinnitusklambrite kulu arvestatakse ca 7tk postile kui on 1,0m kõrgune aed ja ca 14tk postile kui on 2,0m kõrgune aed. See arvestus sisaldab ka klambrite kogust võrgu jätkamiseks.
Keevisvõrgu paigalduse teeb lihtsamaks kui kasutada T profiiliga poste. Sungate aiapostid on kvaliteetsed ja püsivad kaua.
Sungate aiapostid – kvaliteet mis kestab aastaid
– aiapostil on eriline T profiil, mis muudab posti jäigemaks. T-osa võimaldab kinnitada võrguklambreid kogu posti kõrguse ulatuses sõltumata võrgutraadi asukohast
– postid on valmistatud 1,0 mm – 1,8 mm tsingitud lehtmetalli ribast, mis on rullvaltsitud
– aiapostidel on pikk eluiga, kuna nad on tsingitud ka seest
Kui materjali kogused on arvutatud ja olemas, siis esmalt paigalda suundnöör tulevase aia sirgosa pikkuses lõigus, arvesta postisamm ning märgi ära postide asukohad.
Kaldtugete paigaldusAiapostide paigaldus
Postide jaoks tuleb kaevata augud, mille sügavus oleneb pinnasest, aga soovituslikult võiksid need olla 700-1300mm sügavad. Augu ava läbimõõt ca 250 – 400mm. Postiava täiteks kasutada 90-95% ulatuses suhteliselt kuiva betooni. Post peaks olema betooni sees ca 500 mm. Posti T profiil paigaldatakse aiast suunaga väljapoole. Kaldtugi paigaldatakse 45° nurga all ja kaldtoe ülemine ots kinnitatakse posti maapealse osa 2/3 kõrgusele.
Kui aiapostid on paigaldatud, siis saab võrgu postide külge kinnitada kinnitusklambritega. Võrgu postide külge kinnitamise ajal tuleb võrku pingutada. Kui võrk on paigaldatud täises ulatuses, siis peab võrgu lõplikult pingutama.
Täpsema ülevaate keevisvõrgust aia paigalduse igast etapist saab järgnevast videost.