Kuidas valida õige tiibvärav (autovärav)?

Tiibväravat valides pööra tähelepanu:

  • värava ava laius ja kõrgus
  • raami profiili mõõt (nt 40 x 40, 60 x 40 cm)
  • postide profiili mõõt (nt 60 x 60, 80 x 80, 100 x 100, 120 x 120 cm)
  • raami täide / kate (erineva silma suuruse ja profiiliga võrktäited)
  • lisad (maariiv, tabaluku aasad)
  • automaatikavalmidus
  • viimistlus (pinne ja värv)

Ava laius ja kõrgus. Ava laius on mõõt posti siseseinast teise posti siseseinani. Minimaalselt võiks autovärava laius olla vähemalt 3 800 mm (3,8 m), siis mahub veel väravast sisse/välja sõitma ka suurem auto (nt veoauto või prügiauto). Soovitame siiski valida värava laiuseks vähemalt 4 000 mm (4 m), et väravat oleks mugav kasutada. Värava kõrgus on kõrgus maapinnast värava ülemise servani.

Raami ja postide mõõt. Raami valmistamiseks kasutatakse tavaliselt nelikanttoru või ruuttoru. Mida suuremaks läheb autovärava ava mõõt, seda suurema profiiliga peaks olema ka väravapostid. Alates 100 x 100 mm profiiliga postid tagavad stabiilsema värava ka puitlaudise kasutamise korral.

Raami täide / kate. Tootevalikus on saadaval suur valik erineva täite ja kattega väravaid – näiteks võrktäide, 2D ja 3D paneeltäide, 2D ja 3D paneelkate, varbtäide. Täide tähendab seda, et võrk on raami sisse keevitatud, kate on raami peale klambritega kinnitatud. Võimalik on osta ka ainult tiibvärava raam ja ise sinna peale näiteks puitlaudis kinnitada. Sobiva katte / täite valikul pea silmas ka seda, et puitlaudise purjepind on võrktäidisest suurem ja seega talub selline värav halvemini tuulekoormust.

Automaatikavalmidus ja lisad. Tiibväravaid saab avada ka käsitsi, kuid mugavam on seda siiski teha nupuvajutusega puldist. Seetõttu on üldjuhul olemas autoväravatel automaatikavalmidus, st., et värava raami sees on olemas automaatika latt, mille külge väravaautomaatika saab kinnitada. Lisaks on väravatel veel maariivid (tuuleriivid) ja tabalukuaasad, mida saab kasutada, kui värav on käsijuhtimisel.

Viimistlus. Tiibväravad on korrosioonikaitseks kuumtsingitud ja pulbervärvitud. Enimlevinud värvitoonid on tootevalikus kohe saadaval (roheline, must, hall, pruun).

Kui palju maksab tiibvärav?

Tiibvärava hinnad algavad u. 350 eurost. Tiibvärava hind sõltub eelkõige väravaraami ja postide suurusest ning seejärel valitud täitest ja viimistlusest (ainult kuumtsingitud vs Zn+pulbervärv).

Kui sa tootevalikust endale sobivat väravat ei leia, siis võta julgesti ühendust – valmistame väravaid ka eritellimusel vastavalt sinu soovidele ja vajadustele.


Tiibvärava raam 4000x1500, raam 60x40, postideta, Zn+RAL6005, maariiv, tabaluku aasad, automaatikavalmidus

Original price was: 461,32 €.Current price is: 415,19 €.

1 laos

Tiibvärava raam 3000x2000, raam 60x40, tallaga postid 80x80, Zn+RAL6005, maariiv, tabaluku aasad

Original price was: 635,17 €.Current price is: 444,62 €.

1 laos

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel

Saadaval tellimisel